Cena UNI wynosiła około 6,50$ przed odbiorem do 7,00$. Obecnie cena wynosi $5.80.

Żeton zarządzania Uniswap, UNI, został uruchomiony w późnych godzinach środowych, 16 września. Zaledwie 48 godzin po jego uruchomieniu UNI odnotowało 100% wzrost ceny, ponieważ projekt zrzucił minimum 400 UNI do każdego, kto korzystał z Uniswap przed wrześniem.

UNI jest również uznawana za najszybszą giełdę spośród trzech najlepszych giełd, ponieważ była notowana w ciągu 5 godzin od uruchomienia na Binance, Coinbase Pro i FTX. Ta akcja spowodowała gwałtowny wzrost ceny UNI do wysokiego poziomu 8,60 dolarów, ale następnie została odrzucona, ponieważ spadła ona o 22%.

Cena UNI wynosiła około 6,50 USD, po czym wzrosła do 7,00 USD. Obecnie cena ta wynosi 5,80 dolarów.

Wieloryby i instytucje mają znaczący wpływ na cenę Bitcoinów z powodu ogromnego

olumenu ich transakcji. Ostatnie dane wskazują, że wieloryby nie sprzedają ogromnych ilości Bitcoinu po obecnej cenie BTC, a instytucje gromadzą BTC.

A Surprising Thing Occurred on ETH and Yearn. Finanse, gdy Uniswap spadł o 22%.
Kiedy UNI wzrosło z 1 USD do szczytowego poziomu 8,60 USD, kurs finansowania kryptokur walut na głównych giełdach okazał się ujemny.

Jednak gdy Uniswap spadł o 22%, na ETH i Yearn.finance wydarzyło się coś zaskakującego. Cena YFI wzrosła o 10,72% z 31 158 USD do 34 509 USD, podczas gdy ETH wzrósł nieznacznie o ponad 1%.

Hsaka, znany kryptoanalityk Twittera, zauważył „odwrotną korelację“ pomiędzy UNI a głównymi tokenami DeFi, takimi jak YFI. Stwierdził on, że może to wskazywać na to, że wielu użytkowników DeFi prowadziło handel UNI, ale kiedy UNI upadło, zyski wróciły do najlepszych tokenów DeFi, a jedynym beneficjentem był YFI.

Najnowsze dane mówią to o wielorybach Bitcoinach

Podczas gdy cena Bitcoin (BTC) przełamuje 11.100 dolarów dzisiaj, aktywność wielorybów Bitcoin i rekordowy wolumen Bakkt sugeruje, że zarówno wieloryby jak i instytucje mogą gromadzić BTC, co jest sygnałem byczym. W tym samym czasie, dzienny wolumen rynku kontraktów terminowych Bakkt zorientowanego na instytucje Bitcoin uderzył w świeże hossy.

Według Ki-Young Ju CryptoQuant, mniej wielorybów przenosi BTC na giełdy. Historycznie dane te oznaczają mniejszą presję na sprzedaż ze strony zamożnych posiadaczy Bitcoinów, a jednocześnie wskazują, że większość wielorybów woli nie sprzedawać za 11.000 dolarów. To on powiedział;

„Współczynnik wielorybów na giełdzie jest niski – im mniej wielorybów przenosi się na giełdy, tym mniejszy jest dumping i tym wyższa jest cena BTC“.

Według Arcane Research i Skew, Bakkt uderzył świeżym, wszechobecnym, dziennym wolumenem w 5 września, z czego większość została fizycznie rozliczona. Ledwie 24 godziny po zakupie przez MicroStrategy dodatkowych 175 milionów dolarów BTC.

admin